5 spotkań, które wzmocnią relacje rodzinne

Zaczynamy:

wiosna 2025 (dokładne terminy jeszcze nie są znane)


logo

Kurs dla Rodziców Nastolatków (11-18 lat)

Czym jest Kurs dla Rodziców Nastolatków?

Kurs dla Rodziców Nastolatków został opracowany przez Nicky’ego i Silę Lee (autorów książki „Niezbędnik Rodzicielski”) w 1997 roku. Przeznaczony jest dla rodziców oraz innych osób, opiekujących się nastolatkami, które poszukują praktycznego wsparcia w pracy nad wzmocnieniem swoich relacji rodzinnych.

Kurs, podzielony na pięć sesji, oferuje rodzicom pomoc w następujących kwestiach:

  • Pamiętanie o swoim długoterminowym celu
  • Rozpoznawanie potrzeb nastolatków
  • Wyznaczanie jasnych granic
  • Rozwój zdrowia emocjonalnego
  • Wspieranie w podejmowaniu dobrych decyzji

Dla kogo?

Kurs dla Rodziców Nastolatków przeznaczony jest dla rodziców, przybranych rodziców, przyszłych rodziców, a także opiekunów dzieci w wieku 11-18 lat.

Kurs jest odpowiedni dla każdego rodzica – zarówno tych, którzy wychowują dzieci samotnie, jak i przybranych rodziców oraz małżeństw. Kurs dla Rodziców Nastolatków oparty jest na wartościach chrześcijańskich, ale przeznaczony dla wszystkich małżeństw – nie tylko ze środowiska kościelnego.

Czego mogę się spodziewać?

Podczas Kursu dla Rodziców Nastolatków uczestnicy zasiadają w małych grupach, do których są przydzielani na podstawie wieku swojego najstarszego dziecka. Stwarza to możliwość poznania innych rodziców oraz opiekunów nastolatków w podobnej grupie wiekowej. Każde ze spotkań rozpoczyna się posiłkiem i/lub filiżanką kawy/herbaty. Daje to przestrzeń do odprężenia się i prowadzenia luźnych rozmów z innymi rodzicami lub opiekunami nastolatków. Następnie przychodzi czas na wykład, dotyczący praktycznych zagadnień oraz na dyskusję w grupach. Prezentowany wykład jest odtworzony z nagrania. Zawiera on sondy uliczne, wypowiedzi rodziców i nastolatków, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wskazówki, udzielane przez tzw. ekspertów rodzicielskich.

Ile to kosztuje?

Udział w Kursie jest bezpłatny.

Terminy spotkań

Każde spotkanie trwa około 2,5 godziny i odbywa się raz w tygodniu wieczorami

Miejsce spotkań też nie jest jeszcze znane

Pamiętanie o swoim długoterminowym celu

Rozpoznawanie potrzeb nastolatków

Wyznaczanie jasnych granic

Rozwój zdrowia emocjonalnego

Wspieranie w podejmowaniu dobrych decyzji

Zwiastun