5 spotkań, które wzmocnią relacje rodzinne

Zaczynamy:

jesień 2024 (dokładne terminy jeszcze nie są znane)


logo

Kurs dla Rodziców dzieci do 10 lat

Czym jest Kurs dla Rodziców?

Kurs dla Rodziców został opracowany przez Nicky’ego i Silę Lee (autorów książki „Niezbędnik Rodzicielski”) w 1990 roku. Przeznaczony jest dla rodziców oraz innych osób opiekujących się dziećmi, które poszukują praktycznego wsparcia w pracy nad wzmocnieniem swoich relacji rodzinnych.

Kurs, podzielony na pięć sesji, oferuje rodzicom pomoc w następujących kwestiach:

  • Budowanie mocnych fundamentów
  • Rozpoznawanie potrzeb swoich dzieci
  • Wyznaczanie jasnych granic
  • Uczenie zdrowych relacji
  • Ustalenie długoterminowego celu

Dla kogo?

Kurs dla Rodziców przeznaczony jest dla rodziców, przybranych rodziców, przyszłych rodziców, a także opiekunów dzieci w wieku 0-10 lat.

Kurs jest odpowiedni dla każdego rodzica – zarówno tych, którzy wychowują dzieci samotnie, jak i przybranych rodziców oraz małżeństw. Kurs dla Rodziców oparty jest na wartościach chrześcijańskich, ale przeznaczony dla wszystkich małżeństw – nie tylko ze środowiska kościelnego.

Czego mogę się spodziewać?

Podczas Kursu dla Rodziców uczestnicy zasiadają w małych grupach, do których są przydzielani na podstawie wieku swojego najstarszego dziecka. Stwarza to możliwość poznania innych rodziców oraz opiekunów dzieci w podobnej grupie wiekowej. Każde ze spotkań rozpoczyna się poczęstunkiem i filiżanką kawy/herbaty. Daje to przestrzeń do odprężenia się i prowadzenia luźnych rozmów z innymi rodzicami lub opiekunami dzieci. Następnie przychodzi czas na wykład, dotyczący praktycznych zagadnień oraz na dyskusję w grupach. Wykład odtworzony jest z nagrania. Zawiera on sondy uliczne a także wypowiedzi rodziców i dzieci, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wskazówki, udzielane przez tzw. ekspertów rodzicielskich.

Ile to kosztuje?

Udział w Kursie jest bezpłatny.

Terminy spotkań

Każde spotkanie trwa około 2,5 godziny i odbywa się raz w tygodniu wieczorami

Miejsce spotkań też nie jest jeszcze znane

Budowanie mocnych fundamentów

Rozpoznawanie potrzeb swoich dzieci

Wyznaczanie jasnych granic

Uczenie zdrowych relacji

Ustalenie długoterminowego celu

Zwiastun