Temat: Małżeński wzrost i przemiana w Chrystusie - rytuały rodzinne

18 czerwca 2024
godz. 19:00-21:00

przed Randką zapraszamy do kościoła
na Mszę Świętą o godz. 18:00
z odnowieniem przysięgi małżeńskiej

przed Randką zapraszamy do kościoła
na Mszę Świętą o godz. 18:00
z odnowieniem przysięgi małżeńskiej

Jak wygląda taka Randka Małżeńska?

Randka Małżeńska to spotkanie, które składa się z dwóch części: katechezy i świadectwa oraz rozmów w parach. Zwykle zaczynamy od świadectwa pary prelegentów, niekiedy połączonego z wprowadzającą katechezą księdza. Później następuje rozmowa w małżeństwach na zadany temat. Niekiedy jest to po prostu temat do przedyskutowania, a niekiedy są też dodatkowe pomocnicze ćwiczenia.

Jak się ubrać?

Jak na randkę! Nie prowadzimy kontroli stroju na wejściu. Jeśli lubicie randkować w dresach, to spoko. Zwykle jednak lekko odświętny strój (tzw. casual) będzie najbardziej odpowiedni i podkreśli wyjątkowość Waszego wspólnego czasu.

Czy trzeba coś mówić?

Nie trzeba nic mówić, a już na pewno nie na forum. Randka to czas rozmów w małżeństwie, więc bardzo wskazane jest przedyskutować zadany temat z żoną/mężem. Najlepiej jest, jeśli oboje małżonkowie mają możliwość się wypowiedzieć.

Bardzo pomagają w tym zasady dialogu małżeńskiego:

  • Bardziej słuchać niż mówić.
  • Bardziej rozumieć niż oceniać.
  • Bardziej dzielić się sobą niż dyskutować.
  • A nade wszystko przebaczać.

Na co możemy liczyć na miejscu?

Po dokonaniu rezerwacji stolika zapewniamy dwuosobowy stolik na wyłączność, przystrojony i przygotowany w sam raz na randkę (zerknijcie w fotorelacje z poprzednich spotkań). Do tego w przerwie kawa i herbata oraz ciasto w formie bufetu. Przede wszystkim jednak możecie liczyć na wartościowy czas we dwoje.

Czy można przyjść samemu?

Nie bardzo. Randka tym się charakteryzuje, że jest spotkaniem. W przypadku Randek Małżeńskich - spotkaniem małżonków. Jeśli akurat tym razem nie możecie przyjść oboje, to spróbujcie w kolejnych miesiącach.

Ile to kosztuje?

Udział w randkach jest bezpłatny. Jeśli macie ochotę wesprzeć organizację kolejnych randek jakąś drobną kwotą, to na miejscu będzie taka możliwość. Można też pomóc w organizacji na kilka innych sposobów. Jeśli akurat macie gorszy czas finansowo czy mentalnie, to tym bardziej i tak przyjdźcie.

Jak to wyglądało do tej pory